13 februari 2025

Een winterreis door Vlaanderen met Janny, André en Nhaan

Na hun avonturen in Friesland en Zwitserland maken Janny van der Heijden, André van Duin en hondje Nhaan een nieuwe winterse reis. Dit keer verkennen ze Vlaanderen. Met hun bootje varen ze over de Vlaamse wateren en onderweg ontdekken ze de culinaire, historische en culturele pareltjes van deze regio. Bekijk hier de eerste beeldenDenkend aan Vlaanderen is vanaf zondag 9 maart om 21.35 uur te zien bij MAX op NPO 1. Vanaf die zondag zijn alle afleveringen ook te streamen via NPO Start.

Janny, André en Nhaan zoeken de warmte op in het zuiden! Ze willen alleen niet té ver van huis, dus het is Vlaanderen geworden. Van Antwerpen, Gent en Brugge tot de gezellige kuststad Oostende: het trio reist langs de mooiste bezienswaardigheden, proeft Vlaamse lekkernijen en ontmoet bekende collega's. 

Aflevering 1 - zondag 9 maart om 21.25 uur bij MAX op NPO 1
De reis begint in Tholen. Na een ontmoeting met zeemanskoor ‘De Kreekrakkers’ zetten Janny, André en Nhaan koers naar het zuiden. Via de Schelde varen ze Vlaanderen binnen. Eenmaal in Antwerpen aangekomen, weet Janny wel waar ze wil beginnen: de brocante. André zit daar niet zo op te wachten, totdat hij de bakken vol Vlaamse stripboeken ziet staan... De dag wordt afgesloten met Miguel Wiels op het terras. 

Op dag twee duiken Janny en André dieper in de geschiedenis van Antwerpen. Waar komt de naam 'Antwerpen' bijvoorbeeld vandaan? In een stripwinkel krijgen ze les van striptekenaar Steven, die helpt om Nhaan in stripvorm te vereeuwigen. Daarna vaart boot Pollux richting Gent, met een tussenstop bij Kasteel Cortewalle. Daar leren Janny en André de kunst van het hofdansen, inclusief een historische verkleedpartij.


Bijlagen en downloads

André van Duin & Janny van der Heijden | © MAX/Viviënne De Rop
Download bestand